Zaregistrujte si doménu .DESIGN

Doména .DESIGN

Doména .design je tu s nami už od 12. mája 2015, kedy bola spustená jej voľná registrácia pre všetkých. Register Top Level Design, ktorý za doménou stojí, už od začiatku vedel, že si svoju cieľovú skupinu nájde. Zvolil preto trochu vyššiu cenu a nepreháňal to ani s agresívnou reklamnou kampaňou. Vďaka tomu doména .design postupne a stabilne rastie.

V súčasnej dobe je registrovaných vyše 120 tisíc domén .design. Viac ako polovica z toho (52,4%) na kontakty v USA. Obľúbená je aj v Číne (8,5%), Nemecku (7,2%) a Veľkej Británii (5,3%).

Bez toho, aby sa na ňu v minulosti niekto výrazne zameral reklamou alebo by mohla súperiť cenou, tak prekvapivo aj v Česku záujem o ňu postupne rastie. Aktuálne Česi držia necelé pol percento zo všetkých .design domén. Veľká časť je samozrejme u WEDOS 🙂

Kto stojí za doménou .design

O doménu .design sa uchádzalo celkom sedem spoločností. Nakoniec ju získala spoločnosť Top Level Design v privátnej aukcii. Top Level Design má sídlo v Portlande v štáte Oregon v USA. Medzi jej ďalšie známe doménové koncovky patrí .wiki, .ink, .design a .gay. Všetky samozrejme máme v ponuke 🙂

O technologické zázemie sa stará britská spoločnosť CentralNic, čo je najdlhšie fungujúcou prevádzkovateľ doménových registrov na svete. Má na starosti napríklad aj slovenskou doménu .SK.

Prečo doménu .design ponúkame

V ponuke máme doménu .design od októbra 2020 v rámci zmluvy s CentralNic. Nijako zvlášť sme ju nepropagoval, pretože nám na slovenský trh prišla pomerne drahá a mali sme dojem, že o ňu slovenský zákazník v konkurencii s ďaleko lacnejšími a zabehnutými doménami nebude mať záujem. Nemali sme na ňu ani žiadnu spätnú väzbu od zákazníkov. Lenže táto doména si proste svojich zákazníkov nájsť vie. Doménu .design, i bez jakékoliv propagace z naší strany, si postupně začali registrovat zákazníci hlavně z řad firem a profesionálů. Boli to v porovnaní s ostatnými novými doménovými koncovkami len „drobky“ v týždenných prehľadoch.

V súčte za niekoľko mesiacov už to začala byť zaujímavé čísla. Ale to najdôležitejšie je, že na väčšine z nich začali naši zákazníci tvoriť dlhodobý obsah.

Keď nám Top Level Design ponúkol rozšírenie spolupráce a my vykonali analýzu našich obchodných a technických dát, tak sme si povedali, že do toho pôjdeme. Doména .design si na slovenskom trhu svoje miesto zaslúži a mali by sme jej venovať pozornosť.

Je doména .design pre vás?

Najväčšou výhodou je, že Slovenčina slovíčko „design“ veľmi dobre pozná a všetci slováci ho používajú v bežnej konverzácii. Nie je to teda niečo, čo by poznala alebo chápala len určitá skupina ľudí. Doménu .design tak ako jednu z mála z nových doménových koncoviek (nTLD) môže bez obáv používať aj akákoľvek slovenská firma.

Veľkou výhodou pre vás je, že na Slovensku doména .design v podstate začína. Väčšina slovných spojeniach je voľná a vyššia cena silne obmedzuje aktivitu špekulantov.

A kto ju kupuje najčastejšie?

Webová štúdia

Profesionálne webová štúdiá sa často potrebujú odlíšiť a ukázať, že vie robiť unikátny grafiku na mieru. Môžete k tomu využiť doménu .design a vystúpiť z radu podobne ako tisíce ďalších po celom svete.

Interiérová dizajnová štúdia

Na Slovensku je veľké množstvo firiem zameraných na dizajn interiéru. Chceme to mať doma pekné a vo firemných priestoroch osloviť potenciálnych zákazníkov. Profesionálne interiér dizajnéri dokážu robiť neuveriteľné veci s priestorom, v ktorom trávime svoj čas. Tak prečo sa hneď neprezentovať doménou na to určenou. V porovnaní so všeobecne zabehnutými doménovými koncovkami je u .design veľa voľných kvalitných slov. Navyše hneď dáte najavo, že vašej devízou je práve dizajn.

Grafickí dizajnéri

Tí najlepší grafickí dizajnéri a umelci už dnes bežne využívajú nové doménové koncovky, ktoré im dávajú voľnosť prezentovať sa takým spôsobom, akým sami chcú. Nemajú záujem byť zväzovaní koncovkou štátu alebo sa obmedzovať u prebraných generických domén, kde nájsť vhodnú voľnú doménu je často nadľudská úloha. Nie je to žiadny nový trend. Než prišli nové doménové koncovky, tak často využívali domény exotických štátov. Dnes už nemusia. Na výber je nepreberné množstvo domén, ktoré vystihnú ich prácu. A doména .design je jedna z nich.

Výrobcovia luxusného tovaru

Ak vyrábate luxusný tovar, tak sa snažíte predávať aj značku a nejakú unikátnu vlastnosť. Tou môže byť napríklad práve dizajn. Preto doménu .design vyhľadávajú napríklad zákazku šperkári alebo stolári.

Súčasť značky

Doména .design sa môže zdať dlhá, ale v momente keď sa stane súčasťou vašej značky, tak vlastne ušetríte „zbytočné“ písmenká v doméne, ktoré vašej cieľovej skupine nič nemusí hovoriť. Ak vaša spoločnosť používa alebo končia na slovo dizajn, tak táto doména je pre vás ideálna. Navyše vyzerá veľmi dobre ako v logu, tak aj na vizitkách u e-mailov.

Digitálná vizitka

Doména .design je veľmi obľúbená ako digitálny vizitka. Ak máte web, kde sú len kontaktné informácie, pretože napríklad preferujete komunikáciu so zákazníkmi cez sociálne siete, tak doména .design je pre vás ideálna. Môžete ju navyše využiť s WEDOS WebSite, kde si takú on-line vizitku, vrátane kontaktného formulára, vytvoríte za pár minút. Editor je vhodný aj pre umelecké weby

Vlastnosti domény .DESIGN

1-10 rokov
ÁNO
registrácia 1. rok
42 €/rok
50,82 €/rok s DPH
predĺženie/prevod
42 €/rok
50,82 €/rok s DPH

Potrebujete webhosting?

Kúpte si najpredávanejší hosting v ČR. Webhosting NoLimit teraz len za 2,75 € mesačne bez DPH.

Skúšobná doba 7 dní s garanciou vrátenia peňazí až 180 dní.
K novému webhostingu NoLimit doména (.ONLINE, .STORE, .ART, .FUN, .XYZ, .SITE, .TECH, .SPACE, ...) na 1. rok ZADARMO.