Prémiové domény

Každý doménový register si môže vyčleniť časť domén, ktoré označí ako prémiové. Tieto domény potom prípadným záujemcom môže predávať za vyššiu cenu ako je bežný registračný poplatok. U naozaj zaujímavých domén to môžu byť aj tisícnásobky.

V niektorých prípadoch sú prémiové domény blokované a draží sa hromadne na veľkých aukčných portáloch, kde rozhoduje najvyššia ponuka. V týchto prípadoch je často cieľom registrov zdvihnúť povedomie o doméne (aukcie sa často preberajú s predstihom v komunitách) a osloviť väčšie množstvo doménových investorov naraz.

Register tiež môže každú neregistrovanú doménu urobiť prémiovú. Napríklad ak expiruje zaujímavá doména, tak po zmazaní jej môže označiť register ako prémiovú a predávať za vyššiu cenu.

Ako sa určuje cena prémiovej domény?

Ceny si určuje sám register a môžu sa koncovku od koncovky veľmi líšiť. Niektorí jednotlivým doménam jednoducho dajú cenu, iní ich rozdelí do kategórií a tým potom priradí cenu.

Vzťahuje sa vyššia cena aj na predĺženie?

Vyššia cena sa môže, ale nemusí, tiež vzťahovať na predĺženie domény. V prípade, že chcete kúpiť prémiovú doménu dôrazne odporúčame prečítať si zmluvné podmienky a dohľadať všetky potrebné informácie u registra domény.

Ponúka WEDOS prémiové domény?

V súčasnej dobe je neponúkame a nemáme to ani v pláne. Aby všetko správne fungovalo museli by sme koncept prémiových domén zaradiť do nášho systému, ktorý je takmer kompletne automatizovaný. Väčšina prémiových domén sú navyše anglické slovíčka, takže u nás o ne nie je taký záujem. Samozrejme ak by sme sa stretli s väčšou dopytom zo strany našich zákazníkov začali by sme to riešiť.

Domény ktoré sú prémiové označuje náš systém ako „blokované“. 

Je možné preregistrovať prémiové domény k WEDOS?

Bohužiaľ nie. U preregistrácie prémiových domén je situácia obdobná, ako v prípade registrácie.

Najlacnejšie domény

Registrujte a predlžujte domény u akreditovaného registrátora, ktorý ich predáva za nákupné ceny! Patríme medzi najväčšie registrátormi v ČR. Rastieme najrýchlejšie na trhu

Aktuálne prevádzkujeme 399748 domén!