Multihosting

Informácie o možnostiach hosťovaní viac webov pre viac rôznych domén jedného zákazníka
Ak máte viac domén (priamo svojich alebo vašich zákazníkov), ponúka sa niekoľko možností, ako pre nich realizovať webhosting.

Jeden webhosting s aliasy s rovnakým obsahom

U webhostingu je v súčasnej dobe možné nastaviť  3 aliasi zadarmo, tj. ďalšie 3 domény doménu nasmerovať do rovnakého webhostingu. V predvolenom stave sa potom pod touto druhou doménou zobrazuje rovnaký obsah ako pod hlavnou doménou.

Aliasy fungujú aj pre e-mailové služby, tj. schránka info@prvni-domena je tá istá ako info@druha-domena. Nemožno však vytvoriť samostatné schránky pre rôzne domény.

Ako príplatkovú službu je možné si objednať neobmedzený počet aliasov 2,29 € mesačne bez DPH (27,50 € ročne bez DPH). Na jeden webhosting si tak môžete nasmerovať neobmedzený počet domén.

Jeden webhosting s aliasy s rôznym obsahom

Podobne ako v predchádzajúcej situácii, avšak je možné pre každú doménu (alias) vytvoriť samostatný obsah. Tým v kombinácii s balíčkom neobmedzených aliasov docielite multiwebu – neobmedzený počet domén s vlastným obsahom v rámci jedného webhostingu.

Postup je uvedený v znalostnej bázi: Samostatné weby pre aliasy.

Stále však nebude možné pre každú doménu vytvoriť samostatné e-mailovej schránky. Bude sa jednať len o aliasy hlavnej domény (tj. info@prvni-domena = info@druha-domena). Alternatívou je presmerovanie e-mailov – u každej domény si môžete nastaviť doménový kôš, všetky e-maily na túto doménu budú presmerované na zadanú e-mailovú adresu. Tým môžete vyriešiť oddelenie e-mailových schránok pre rôzne domény, ale len pre doménu celkovo (už nedá špecifikovať jednotlivé schránky pri jednotlivých domén).

Upozornenie: V prípade používania Neobmedzeného počtu aliasov fungujú všetky domény pod jedným užívateľským účtom, tj. Je nutné dodržiavať bezpečnostné pravidlá. V prípade, že nebudete mať všetky redakčné systémy v aktuálnych (bezpečných) verziách (prípadne budete mať bezpečnostné chyby v aplikáciách), tak hrozí napadnutie aj ostatných aliasov. V prípade, že chcete mať istotu ohľadom bezpečnosti, tak odporúčame objednať samostatné weby. Je to vhodné najmä v prípade, že weby sú pre rôzne majiteľa.

Viac webhostingov

Ak požadujete pre každú doménu mať tiež oddelené e-mailovej schránky, potom je potreba pre každú doménu objednať vlastný webhosting. Aj tak ale budete všetky svoje webhostingy spravovať z jedného rozhrania cez jeden zákaznícky účet.

VPS s balíčkom Debian ISP

Ak ste náročnejší zákazník a nechcete byť obmedzovaní pevne danými parametrami webhostingu a aliasov, môžete si u nás zriadiť vlastný virtuálny server (VPS). U neho nie ste nijak obmedzovaní, môžete si na ňom prevádzkovať čo chcete a ako chcete, všetko si môžete maximálne prispôsobiť.

VPS ponúkame buď len so základnou inštaláciou operačného systému (rôzne distribúcie Linuxu) alebo s predinštalovaným  balíčkem Debian ISP – na serveri je predinštalovaný Apache, PHP, MySQL, mailserver, DNS server a ovládacie panely ISPConfig.

Viď. tiež pojednanie Webhosting, VPS nebo dedikovaný server?

Presmerovanie webu a e-mailov

Nezabudnite, že u domén registrovaných u nás máte zadarmo presmerovanie webu a e-mailov.

  • presmerovanie webu –  při zadání URL adresy domény bude návštěvník přesměrován na jinou vámi nastavenou URL
  • presmerovanie e-mailu – akákoľvek e-mailová sprava zaslaná na ľubovoľnú adresu v rámci vašej domény bude presmerovaný na inú vami určenú e-mailovú adresu
Doprajte si vysoký výkon, stabilitu a kvalitu! Ideálne pre WordPress, Joomla, e-shopy ...

HPE Moonshot

Služba webhosting NoLimit je prevádzkovaná na značkových serveroch HPE Moonshot, ktoré sú spoločnosťou Hewlett Packart Enterprise vyvíjané špeciálne pre obrie cloudové riešenia.

Celkovo jeden HPE Moonshot poskytuje výkon 45 procesorov s 360 vláknami 2,9-3,0 GHz CPU (3,4-3,8 GHz v turbo režime), 2880 GB RAM, 45-180 TB NVMe SSD.

WEBHOSTING NoLimit
2,75 €/mesiac
(3,33 €/mesiac s DPH)
Najobľúbenejšie hosting v ČR!