Prajete si získavať informácie o novinkách v spoločnosti WEDOS prostredníctvom PUSH notifikácií priamo na Vašom monitore?

O nás

Spoločnosť WEDOS bola založená v roku 2010 a počas 25 mesiacov sa stala najväčším poskytovateľom webhostingových služieb v Česku. Máme vlastné privátne datacentrum, kde sú iba naše servery a technológie. Druhé datacentrum, kde sa servery budú chladiť v olejovom kúpeli, staviame. Nebojíme sa investovať do technológií, inovácií a výskumu, tak aby sme mohli poskytovateľ služby čo možno najširšej verejnosti. Zároveň vďaka tomu sa nám dlhodobo darí držať veľmi priaznivé ceny hostingových služieb a reagovať na aktuálne požiadavky trhu.

Naše datacetra

WEDOS DC 1 "Bunker"

Naše prvé datacentrum, kde vznikol v roku 2010 WEDOS. Pôvodná budova slúžila ako kryt civilnej obrany, ktorý bol postavený na strategickom mieste. V roku 2018 prešlo datacentrum modernizáciou. Investovali sme do nej 20 miliónov Kč. Zaobstarali sme novú trafostanicu, dva generátory, posilnili freecooling, chladenie, celú elektrickú sieť a vytvorili dve úplne nezávislé úplne oddelené vetvy konektivity a elektriky.

Datacentrum je pripojené do internetu tromi nevzáysláními trasami od dvoch rôznych dodávateľov 3×100 Gbps. Do každého racku vedie minimálne 2×10 Gbps. Serverové skrine HP Moonshot sú pripojené 4×20 Gbps.

V budove sú nepretržite minimálne dvaja ľudia. Kľúčový pracovníci bývajú priamo v Hlubokej Nad Vltavou, prípadne v dojazde do 5 minút. Máme k dispozícii dvoch vlastných elektrikárou so skúseností v oblasti stavby a údržby datacentier.

WEDOS DC 2 "Podskálí"

Druhé datacentrum staviame od roku 2014. Ide o unikátny projekt, kde budú chladené servery pomocou olejového kúpeľa a vodného chladenia. Bude sa jednať o prvé komerčné datacentrum, ktoré nasadí túto technológiu až pre 10 tisíc fyzických serverov. Tie vyprodukujú toľko tepla, že s ním dokážeme vykúriť neďaleký mestský bazén aj v zime.

Pre datacentrum sme zažiadali v roku 2017 o najvyššiu prestížnu certifikáciu TIER IV Operational Sustainability. Tá je niekedy označovaná ako zlatý TIER a má ju len 9 datacentier na svete. Veríme že budeme 10te!

Celé datacentrum (vrátane infraštruktúry) je tak stavané s ohľadom na TIER IV. Požiadavky sú naozaj náročné, v niektorých prípadoch až extrémne. Napríklad tu bude 5 motorgenerátorov určených na nepretržitú prevádzku a všetka infraštruktúra bude oddelená prekážkami s certifikáciou na prehorenie minimálne 90 minút.

Naše certifikácie

Sme držiteľom rady certifikátov, ktoré sme splnili a pravidelne nechávame obnovovať. Sú dôkazom pre našich zákazníkov, že všetko robíme dôsledne a počas rokov sme nepoľavili. Práve naopak, máme v pláne urobiť ešte niekoľko ďalších!

 • Prináša stabilizovanú a nemennú kvalitu poskytovaných služieb.
 • Celá firma a všetky procesy vo firme sú postavené na dodržiavanie zákonných noriem.
 • Všetky procesy a aktivity vo vnútri firmy majú svoj poriadok založený na vopred daných pravidlách.
 • Máme stanovená preventívne opatrenia tak, aby nedochádzalo k chybám a výpadkom u poskytovaných služieb.
 • Dokladá náš pozitívny vzťah k životnému prostrediu.
 • Ochranu životného prostredia a prevenciu poškodzovania životného prostredia berieme v našej spoločnosti vážne.
 • Všetky naše kroky smerujú k minimalizácii dopadov našej činnosti na životné prostredie.
 • Predchádzame akýmkoľvek škodám na životné prostredie.
 • Tento certifikát dokladá, že vieme systematicky identifikovať informačné bezpečnostné riziká a minimalizovať ich.
 • Máme plány pre riadenie kontinuity činností v prípade mimoriadnych udalostí spôsobených človekom alebo prírodou.
 • Máme lepšiu ochranu dôverných informácií a znižujeme riziko útoku hackerov.
 • Dokážeme sa rýchlejšie vyrovnať s následkami útoku a zlepšíme schopnosť našich systému prekonať dôsledky mimoriadnych udalostí.
 • Máme vytvorenú štruktúrovanú a globálne uznávanú metodiku bezpečnosti informácií.
 • Sme súlade so zákonnými a zmluvnými požiadavkami.

Od TÜV SÜD Czech, vedúcej spoločnosti v oblastiach inšpekcie, certifikácie, testovania a vzdelávania v Českej republike sme obdržali Certifikát výnimočnosti.

Podmienkou na jeho získanie je úspešné absolvovanie viacnásobného preverovanie služieb, procesov alebo výrobkov. Ocenená firma musí byť držiteľom viac certifikačných dokumentov, ktoré garantujú, že sa usiluje o neustále zlepšovanie svojej výroby či prístupu k zákazníkom, zamestnancom alebo životnému prostrediu.

V našom prípade sú to certifikáty ISO 9001 (systém manažmentu kvality), ISO 14001 (systém enviromentálneho manažmentu) a ISO 27001 (systém manažmentu bezpečnosti informácií).

Ako nás kontaktovať

Väčšina z nás mala mnohoročnú skúsenosť s hostingovými službami ešte pred WEDOS. Preto vieme, že správna a rýchla forma komunikácie je nesmierne dôležitá pre hostingové služby.

Kontaktný formulár slúži najmä na zaslanie vašich požiadaviek a dotazov. Zákazník podporuje (administrátorům) prísť ako e-mail do spoločnej zložky.

Trvá jednotky minut než je požiadavka prečítané. Pokiaľ jej dokáže vyriešiť zákaznícku podporu, odpovie väčšinou do 30 minút. V prípade, že sa jedná o náročnejšiu činnosť, predloží správcom techniků (odpovedať podľa vyťaženosti, väčšinou do 2 hodín), na obchodnú oddelenie alebo na vývoj.

Kontaktný formulár sa dá použiť aj bez prihlásenia. Ovšem zákaznická podpora vám v tomto prípade nemôže pomôcť s konkrétnou službou, pretože vyžaduje autorizáciu.

Ak sme přemýšleli jaká je ideálna forma pre technickú komunikáciu medzi zákazníckou podporou a používateľom, sme dospeli k názoru, že je to on-line chat. Preto sme tiež boli priekopníkom podpory online chatu v Českej republike.

 • Ak používate on-line chat nemusíte spěchat. V klidu konzultuje každý krok s našou podporou a pri tom vykonajte jednotlivé úkony. Rozhodně nás nezdržujeme. Kolegové spravujú viac chatov naraz a na podporu sú dostatok. Nejsme malá společnost 🙂
 • Ak si nie je istý, spusťte screenshot (fotku obrazovky) a nahrajte cez cez rozhranie chatu. Naša zákaznická podpora si stiahne a poradí vám čo ďalej.
 • Na väčšinu problémov máme návod v našej znalostnej báze. Podpora vás na to navede. Pokiaľ sa to zdá komplikované alebo nepríjemné, tak sa nepodarilo napísať kolega na podporu vám všetko vysvetlí.
 • Všetky chaty sa ukladajú a máte k nim prístup z vašej zákazníckej správy. Pokiaľ budete riešiť podobný problém v budúcnosti, ľahko si nájdete riešenie.
 • Kolegové vidí aj históriu vašich chatov. Ak ste s nimi už predtým vyriešili problém, tak môžete dokázať.
 • Umíme chaty v reálnom čase medzi sebou. Pokiaľ ste niekedy vyriešili problém s iným kolegom, tak sa s ním „prepojiť“, ak je online.

Do chatu sa môžete dostať bez prihlásenia, ale v tomto prípade nemôžeme poskytnúť pomoc s konkrétnou službou. Vyžaduje autorizáciu.

Od spustenia našich služieb postupne píšeme našu znalostnú bázu. Vytvorte jej na základe najčastejších otázok. Najdete tam nielen riešenie problémov, ale aj návody.

Ke každému článku je diskusia, do ktorej sa môžete zapojiť a upresniť svoj problém.

Môžete tiež položiť svoj dotaz na našom diskuznom fóre. Ak to urobíte, tak nám príde email. Naši administrátoři, technici a vývojári na váš dotaz odpovedajú podľa aktuálnej vyťaženosti.

Diskusné fórum každý deň sledují desiatky ďalších našich zákazníkov a fanúšikov, takže si často stihnou odpovedať skôr. Často i na veľmi zložité technické otázky. Máme šikovné zákazníci 🙂

Máte nápady na vylepšenie našich služieb? Chcete mať nové služby? Máte žiadosť o našu službu? Napište najvyššiemu vedeniu spoločnosti a vaša požiadavka bude riešená na najvyšších pozíciách.

Nezapomeňte, že vedenie neposkytuje zákaznickou ani fakturačnú podporu. Všetky správy sa budú opakovať raz za niekoľko dní, takže akékoľvek akútne problémy nemusia byť po uplynutí tejto doby vyriešené alebo poskytnuté na zákaznícku podporu.

Všetky kontaktné údaje a ďalšie informácie

Prevádzkovateľ

WEDOS Internet, a.s.
Masarykova 1230
373 41 Hluboká nad Vltavou
Česká republika

IČ: 28115708
DIČ: CZ28115708

ID datové schránky: dc6iqnh

Na uvedenej adrese je sídlo spoločnosti, kancelárie spoločnosti (vrátane technickej a zákazníckej podpory) a datacentrum WEDOS DC 1.

Osobné návštevy iba po predchádzajúcej dohode.

 • GPS súradnice: Loc: 49°3’8.47″N, 14°26’5.094″E
 • Odkaz na mapy: Mapy.cz  Mapy Google

Bankovné spojenie

 • 🇸🇰 Slovensko: SK6683300000002400178157 (Fio banka, a.s., pouze platby v EUR)
 • 🇨🇿 Česko: 313787/2010 (Fio banka, a.s. pouze platby v CZK)
 • 🇵🇱 Polsko: CZ1720100000002600860783 (Fio banka, a.s. pouze platby v PLN)

Ďalšie informácie

Spoločnosť WEDOS Internet, a. S., Je zapísaná v Obchodnom registri vedenom Krajským súdom v Českých Budějovicích pod spisovou značkou: B / 1886 od 21.12.2009.

Spoločnosť WEDOS (WEDOS TM) je registrovaná medzinárodná ochranná známka. Všetky práva vyhradené.
Grafické logo spoločnosti WEDOS je tiež registrovanou ochrannou známkou. Všetky práva vyhradené.

Ak potrebujete svoje logo pre vašu spravodajskú činnosť alebo propagácia našich služieb, použite prosím verziu v krivkách.