Prajete si získavať informácie o novinkách v spoločnosti WEDOS prostredníctvom PUSH notifikácií priamo na Vašom monitore?

WEDOS
VPS ON

Značkové VPS na OpenNebula. Plaťte len za to, čo potrebujete!

od 1,99 € / měsíc

(2,41 € / měs. s DPH)

Služba VPS ON je moderné riešenie pre Virtuálne Privátne Servery, ktoré sme postavili na 7 rokoch skúseností prevádzkovania viac ako 13 tisíc VPS a vyše roku vývoja v spolupráci s desiatkami skúsených užívateľov. Výsledkom je služba, ktorá spĺňa najnáročnejšie požiadavky pre bežné VPS (pre náročnejších užívateľov máme službu WEDOS Cloud).

Keď ste jedným z najväčších prevádzkovateľov VPS v Česku, tak získate od komunity používateľov stovky podnetov. Tie sme využili a postavili službu VPS ON na cloudové infraštruktúre OpenNebula. S využitím moderného hardvér HPE Moonshot, ktoré bolo navrhnuté špičkovými odborníkmi Hewlett Packard Enterprise pre rozsiahle a náročné cloudové služby, sme vytvorili unikátnu službu za veľmi dobrú cenu. VPS ON si zaobstaráte od 2,02 EUR na mesiac.

Ďalšie informácie

  • Předinštalovaný operačný systém podľa voľby – CentOS, Fedora, Debian, openSUSE, Ubuntu. Windows len s vlastnou licenciou
  • Možnost nainštalovať si vlastný operačný systém cez KVM
  • Zriadenie VPS automaticky v rádoch minút po uhradení objednávky.
  • Neobmedzený prenos dát, konektivita 100 Mbps zdieľaná.
  • Nonstop podpora 24/7

Spoločnosť Hewlett Packard Enterprise (HPE) vytvorila serverovú skriňu Moonshot pre potreby veľkých cloudových riešení. Jedná sa o „krabicu“, ktorá poskytuje kompletné zázemie (konektivitu 2 x 10 Gbps pre každú žiletku – server, napájanie atd.) pre 45 serverov. HPE Moonshot v racku zaberá len 4 a 1/3 U. Sám je pripojený 8 x 40 Gbps, takže pre nás nie je problém poskytnúť vyhradenú konektivitu až 1 Gbps.

Jednotlivé servery (žiletky), na ktorých nové VPS ON zriaďujeme sú osadené CPU 3,0 GHz s možnosťou pretaktovania až na 3,8 GHz, 32-64 GB RAM a vysoko výkonným 4 x 1TB rýchlym NVMe SSD diskom.

Celkovo jeden HPE Moonshot poskytuje výkon 45 procesorov s 360 vláknami 2,9-3,0 GHz CPU (3,4-3,8 GHz v turbo režime), 2880 GB RAM, 45-180 TB NVMe SSD. A to všetko v rámci jednej „krabici“, ktorá váži cez 100 Kg.

Ako vidíte tak v porovnaní s bežným serverom, na ktorom bežia VPS, je to naozaj veľa výkonu, ktorý Vám je plne k dispozícii. Navyše ponúkame ako príplatkovú službu vyhradený procesor len pre Vás.

WEDOS Internet, a.s. má vlastné súkromné ​​datacentrum v Hlubokej Nad Vltavou, kde sa momentálne nachádza cez 1000 našich fyzických serverov. Sme najväčším poskytovateľom zdieľaného webhostingu v Česku. Zhruba každá 6. .cz doména smeruje k nám.

Datacentrum Bunker, sme si prestavali podľa našich požiadaviek z bývalého krytu civilnej obrany. Ten bol umiestnený na strategickom mieste a to vrátane rozvodu optických trás. Máme tak zaistenú konektivitu 3x 100 Gbps.

V súčasnej dobe staviame druhej Datacentum Podskalí, pre ktoré máme podanú žiadosť o certifikáciu TIER IV. Akonáhle ho spustíme, tak začneme ponúkať prevádzku služieb z dvoch lokalít.

Niektorí z nás majú 21 rokov skúseností a podieľali sa na stavbe a prevádzke už niekoľkých datacentier. Nie sme len obyčajná hostingová spoločnosť. Máme vlastných elektrikároch, ľudí vyškolených na zváranie optických káblov s patričným našim vlastným vybavením. Sami sme si datacentrá projektovali a vieme o nich naprosto všetko.

Ak sa niečo pokazí sami si to dokážeme opraviť.

Už žiadne nakupovanie po moduloch, kde musíte platiť napríklad za nevyužitý disk ak zrovna potrebujte výkon alebo RAM. Ponúkame vám aby ste si sami navolili, ktoré parametre chcete a platili len za ne. Ak vám budú dochádzať, tak si VPS proste len nafúknete podľa vašich požiadaviek. Zväčšenie je možné kedykoľvek. Zmenšenie od nasledujúceho fakturačného obdobia (nejde zmenšiť disk).

Potrebujete veľký výpočtový výkon bez veľkého disku? Nie je problém! Kúpte si vyhradený výkon CPU len pre vás a k nemu len 1 GB SSD a RAM.

Chcete naopak veľký disk pre rýchle zálohovanie? Tak si kúpte jedno zdieľané vlákno, 1 GB RAM a k tomu 480 GB SSD.

Alebo chcete len maličké VPS pre pravidelné vykonávanie nejakého úkonu? Čo napríklad 1 zdieľané vlákno, 1 GB RAM a 1 GB SSD len za niekoľko desiatok korún mesačne?

Serverové prostriedkyCenaMinimumMaximumPoznámka
1 zdieľané vlákno CPU1 € bez DPH mesačne142,9-3 (turbo až 3,8) GHz, zdieľanie 1:3*
1 vyhradené vlákno fyzického CPU5 € bez DPH mesačne062,9-3 (turbo až 3,8) GHz, max. 6 vlákien len pre vás
1 GB RAM1,26 € bez DPH mesačne0,516Do budúcnosti max. 64 GB, vždy vyhradená
1 GB SSD0,07 € bez DPH mesačne5480SSD (RAW), do budúcnosti až niekoľko TB, vždy vyhradený

* Zdieľanie je vypočítané tak, aby servery boli vyťažené v priemere na 50%. Procesory sú navyše veľmi výkonné. Naviac naše riešenie automaticky rozdeľuje VPS, podľa záťaže.

Ak vám parametre nestačí, tak sa pozrite na našu ponuku WEDOS Cloud (už čoskoro).

K WEDOS VPS ON si môžete zaobstarať nasledujúce príplatkovej služby:

PoložkaCenaPoznámka
IPv4 – Prvé k VPS ON0,05 € bez DPH mesačne 
IPv4 – Každá ďalšia k VPS ON3,95 € bez DPH mesačne 
IPv6 – Prvé k VPS ONZadarmo 65 tisíc adries, popř. /64 podsieť
IPv6 – Každá ďalšia k VPS ONZadarmo 
Zálohovánie externe 1 x týždenne0,08 € bez DPH mesačneZa 1 GB priestoru na HDD
Ochrana proti DDoS25% z ceny objednaného VPS bez DPH mesačneAž do 5 Gbps

DDoS ochrana

Naše služby sa mnohokrát stali terčom DDoS útokov, preto si s nimi vieme poradiť. Máme vlastné riešenia na detekciu a filtrovanie prevádzky. Útok do sily 150 Mbps filtrujeme a na server by mal prísť predovšetkým čistý tok.

Zálohovanie (externe)

Zahŕňa zálohovanie dát na iný server v inom racku (uchováva sa 1 záloha a obnova je za poplatok). Záloha bude každý týždeň prepísaná novú zálohou.

Konektivita až 1 Gbps (pripravujeme)

Ak potrebujete rýchlejší konektivitu? Nie je problém. Budete si môcť objednať konektivitu 1 Gbps.

DDoS ochrana (pripravujeme)

Pripravujeme ochranu, ktorá bude schopná sa ubrániť útokom v desiatkach až stovkách Gbps.

Prevádzka s vysokou dostupnosťou (pripravujeme)

Akonáhle dokončíme druhej datacentrum, tak budeme ponúkať služby s vysokou dostupnosťou. Všetko pôjde naživo z dvoch datacentier a v prípade výpadku jedného z datacentier bude všetko prevádzkované automaticky z druhého datacentra.

Ďalšie druhy diskového priestoru (pripravujeme)

Potrebujete veľký priestor bez nárokov na rýchlosť za nízku cenu? Nie je problém. Bude k dispozícii možnosť si vybrať iný disk. Rovnako tak si budete môcť vybrať riešenie na SSD za veľmi prijateľné ceny alebo dokonca extrémne lacné disky … Máte sa na čo tešiť.

Špeciálne nastavenie bezpečnosti (pripravujeme)

Chcete bezpečný server? Potrebujete obmedziť prístup len z jednej IP adresy alebo snáď z jednej krajiny alebo jedného kontinentu? Nie je problém. Rovnako tak si môžete naopak niečo podobným spôsobom zakázať.

IDS / IPS ochrana (pripravujeme)

Máme špeciálne riešenia IDS / IPS ochrany, ktoré chránia vaše weby online v reálnom čase pred napadnutím vášho systému a rozpozná väčšinu známych bezpečnostných chýb a zabráni ich zneužitiu.

Najmodernejšie riešenie

VPS ON prevádzkujeme na najnovšomm hardware vo vlastnom datacentre. Viac informácií »

Podpora 24/7

Potřebujete poradit? Naše zákaznická podpora je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce.

Online Chat

Jen se zeptejte, jsme vám k dispozici.

Kontaktní formulář

Jen se zeptejte, jsme vám k dispozici.

Znalostní báze

Zde naleznete odpovědi na nejčastější dotazy.