VPS ON

Plaťte len za to, čo potrebujete! Zvoľte si požadovanú veľkosť RAM, diskový priestor a počet vyhradených alebo zdieľaných jadier CPU.

Bezkonkurenčná ponuka!
od 3,76 €/mesiac
(4,55 €/mesiac s DPH)

Virtuálne servery na cloudové infraštruktúre OpenNebula

Služba WEDOS VPS ON je postavená na cloudové infraštruktúre OpenNebula. Tá nám umožňuje veľmi efektívne nielen distribuovať a prerozdeľovať výkon a serverové prostriedky, tak aby sa žiadny fyzický server nepreťažoval, ale zabezpečí aj migráciu vášho VPS v prípade akýchkoľvek technických alebo hardvérových problémov.

Plaťte len za to, čo potrebujete!

Už žiadne nakupovanie po moduloch, kde musíte platiť napríklad za nevyužitý disk ak zrovna potrebujte výkon alebo RAM. Ponúkame vám aby ste si sami navolili, ktoré parametre chcete a platili len za ne. Ak vám budú dochádzať, tak si VPS proste len nafúknete podľa vašich požiadaviek. Zväčšenie je možné kedykoľvek. Zmenšenie od nasledujúceho fakturačného obdobia (nejde zmenšiť disk).

Potrebujete veľký výpočtový výkon bez veľkého disku? Nie je problém! Kúpte si vyhradený výkon CPU len pre vás a k nemu len 5 GB SSD a RAM.

Chcete naopak veľký disk pre rýchle zálohovanie? Tak si kúpte jedno zdieľané vlákno, 1 GB RAM a k tomu 480 GB SSD.

AAlebo chcete len maličké VPS pre pravidelné vykonávanie nejakého úkonu? Čo napríklad 1 zdieľané vlákno, 1 GB RAM a 5 GB SSD len za niekoľko desiatok korún mesačne?

HPE Moonshot

Služba VPS ON je prevádzkovaná na značkových serveroch HPE Moonshot, ktoré sú spoločnosťou Hewlett Packart Enterprise vyvíjané špeciálne pre obrie cloudové riešenia.

Celkovo jeden HPE Moonshot poskytuje výkon 45 procesorov s 360 vláknami 2,9-3,0 GHz CPU (3,4-3,8 GHz v turbo režime), 2880 GB RAM, 45-180 TB NVMe SSD.

Serverové prostriedky

1 zdieľané vlákno CPU
2,9-3 (turbo až 3,8) GHz, zdieľanie 1:3*
min 1 - max 4
2,06 €/mesiac
(2,49 €/mes. s DPH)
1 vyhradené vlákno fyzického CPU
2,9-3 (turbo až 3,8) GHz, max. 6 vlákien len pre vás
min 0 - max 6
7,81 €/mesiac
(9,45 €/mes. s DPH)
1 GB RAM
Do budúcna max. 64 GB, vždy vyhradená
min 0,5 GB - max 16 GB
1,74 €/mesiac
(2,11 €/mes. s DPH)
1 GB SSD
SSD (RAW), do budúcnosti až niekoľko TB, vždy vyhradený
min 5 GB - max 480 GB
0,17 €/mesiac
(0,21 €/mes. s DPH)
* Zdieľanie je vypočítané tak, aby servery boli vyťažené v priemere na 50%. Procesory sú navyše veľmi výkonné a naše riešenie automaticky rozdeľuje VPS, podľa záťaže. Ceny uvedené za 1 mesiac pri platbe na rok, pri mesačnej fakturácii príplatok 10%. Pri vyšších požiadavkách využite ponuku dedikovaných serverov.

Management VPS ON

Cloudové infraštruktúra sa spravuje cez webové rozhranie OpenNebula Sunstone

Ďalšie informácie o ovládaní a správe VPS ON nájdete v znalostnej báze »

Operačné systémy

Pri objednávke virtuálneho servera je možné si vybrať niektorý z predinštalovaných operačných systémov založených na Linuxe.

Vždy sa jedná len o základnú inštaláciu bez ďalšieho softvéru. K serveru má zákazník prístup s plnými právami cez SSH ako užívateľ root.

Ďalšou možnosťou je objednanie virtuálneho servera bez operačního systému. Zákazník si potom po zriadení servera v zákazníckej administrácii pripojí CD / DVD podľa svojej voľby, z toho CD / DVD nabootuje a vykoná vlastnú inštaláciu ľubovoľného systému. Pokiaľ zákazník inštaluje operačný systém, ktorý vyžaduje licenciu, je zákazník povinný takúto licenciu vlastniť a na požiadanie ju predložiť.

Prečo zvoliť WEDOS?

Vysoký výkon, bezpečnosť, stabilita a kvalita.
SUPER CENA!
VPS ON už od
3,76
Kč/mesiac
4,55 €/mesiac s DPH

UPOZORNENIE!

Pre prevádzku a správu virtuálneho servera je potrebné mať aspoň základné znalosti správy príslušného operačného systému. K predinštalovanému softvéru neponúkame žiadnu záruku ani bezplatnú podporu. Na rozdiel od webhostingu sa u VPS o server nestaráme, nevykonávame inštalácia potrebného softvéru, ani konfigurácia a úpravy na želanie zákazníka atď. (Iba formou platenej práce nášho technika).

Virtuálny server neobsahuje žiadny ďalší software (např. WWW server, PHP, databázu apod.). Jedná sa o iba základnú inštaláciu operačného systému. Inštalácia a konfigurácia akéhokoľvek ďalšieho softvéru a služieb je plne v réžii zákazníka! K dispozícii sú rôzne distribúcie operačného systému a rôzne nástroje pre správu. Ak s tým skúsenosti nemáte a ani nemáte nikoho, kto by sa vám o to staral, odporúčame zvoliť  webhosting.

Darčeky k VPS

K novo zakúpenému virtuálnemu serveru si môžete vybrať darček.
Vyskúšajte virtuálny server na 7 dní ZADARMO!

Potrebujete pomôcť?

Naša zákaznícka podpora je zložená z ľudí, ktorých baví internetové technológie. Poskytne vám informácie o službách, prípadne pomôže s objednávkou a s ovládaním služby cez zákaznícku administráciu. Môže vám pomôcť pri riešení fakturačných záležitostí.

Pred tým než nás kontaktujete, pozrite si našu znalostní bázi, v ktorej je väčšina otázok a problémov riešená.

Podpora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom e-mailu alebo kontaktného formulára. Reakčná doba je u bežných technických otázok okamžitá, v prípade zložitejších problémov vám do 2 hodín odpovie technik.

FAQ - najčastejšie otázky

VPS ON je postavena na cloudové infraštruktúre OpenNebula.

Cloudové infraštruktúra nám poskytuje napríklad migráciu vášho VPS medzi servermi bez straty PING. Teda u nás nehrozí žiadne odstávky z dôvodu údržby. Ak niečo potrebujeme opraviť alebo aktualizovať, tak vás jednoducho bez straty PING presunieme na iný server. To ale nie je všetko. Ak by došlo k fatálnemu zlyhaniu hardware dôjde do 45 sekúnd k znovuspustenie vášho VPS na inom serveri. To sú možnosti, ktorá vám môže poskytnúť len skutočné cloudové riešenie.

Celý server je len váš, nainštalovaný je na ňom operačný systém podľa vašej voľby a máte plné administrátorské práva. Možno naň nainštalovať a prevádzkovať ľubovoľný softvér. Server možno kedykoľvek preinštalovať a operačný systém zmeniť.

VPS ON je určené pre najnáročnejších zákazníkov, ktorým už nestačí naša ponuka webhostingu a zároveň majú potrebu špeciálnych nastavení (ktoré nemožno na zdieľanom webhostingu ponúknuť), inštalácia určitých doplnkov (ktoré na webhosting neinštalujeme), prípadne vyššieho výkonu a zároveň nechcú platiť mesačne vyššie čiastky za dedikovaný (vyhradený celý fyzický stroj pre jedného zákazníka) server. Oproti VPS SSD, kde sa objednáva po moduloch, možno u VPS ON nastaviť parametre (RAM, veľkosť disku, počet jadier CPU) samostatne.

Neviete, aké sú presné rozdiely medzi webhostingom, virtuálnym serverom (VPS) a dedikovaným serverom a nemôžete sa rozhodnúť, čo z toho je lepšie riešenie pre prevádzku vašich stránok či iné aplikácie?

Ak chcete prevádzkovať napr. WWW stránky, dá sa na to použiť ktorýkoľvek z našich hostingových produktov – webhosting, VPS aj dedikovaný server. Rozdiely medzi nimi sú v možnostiach, ktoré ponúka, náročnosti správy, výkonu, miery zdieľanie servera s ďalšími zákazníkmi i.

Porovnanie – webhosting – VPS – dedikovaný server » 

Prejdite ešte dnes k najväčšiemu prevádzkovateľovi virtuálnych serverov v ČR. aktuálne prevádzkujeme 4858 aktívnych VPS.