HTTPS u webhostingu

Informácie o možnosti použitia HTTPS, varianty služby, použitie vlastného certifikátu.

Ponúkame 2 varianty HTTPS:

  • s Let’s Encrypt certifikátom na zdieľanej IP adrese (SNI) – ľahko dostupná, automatická a ekonomická varianta zabezpečenia – odporúčame.
  • s vlastným certifikátom na zdieľanej IP adrese (SNI) – aj táto varianta je vhodná pre zabezpečený prístup pre vaše návštevníkov. SNI je vylepšenie šifrovacieho protokolu, ktorý umožňuje práve použitie certifikátu na zdieľanej IP (SNI na Wikipédii).

Ďalšie informácie v znalostnej báze:

  • Základy HTTPS (HTTP cez SSL) – teoretické informácie o šifrovanom a dôveryhodnom prístupu k WWW stránkam, certifikát a súkromný kľúč, certifikačnej autority
  • HTTPS u webhostingu – podrobnejšie informácie, postup aktivácie a nastavenia
  • historická možnosť HTTPS so zdieľaným certifikátom – zadarmo, vhodné pre váš zabezpečený prístup do administrácie CMS či e-shopu, nevhodné pre návštevníkov a zákazníkov.
  • historická možnosť HTTPS s vlastným certifikátom na vlastnú IP adrese – vhodné aj pre zabezpečený prístup vašich návštevníkov a zákazníkov na vaše WWW stránky. Pred nastavením HTTPS certifikátu je nutné objednať príplatkovú službu Vlastná IP adresa (platí pre webhostingy zriadenej pred novembrom 2017). Pokiaľ máte webhosting zriadený po tomto dátume, odporúčame vlastní certifikát na zdieľanej IP adrese SNI, viď ďalej.
Doprajte si vysoký výkon, stabilitu a kvalitu! Ideálne pre WordPress, Joomla, e-shopy ...

HPE Moonshot

Služba webhosting NoLimit je prevádzkovaná na značkových serveroch HPE Moonshot, ktoré sú spoločnosťou Hewlett Packart Enterprise vyvíjané špeciálne pre obrie cloudové riešenia.

Celkovo jeden HPE Moonshot poskytuje výkon 45 procesorov s 360 vláknami 2,9-3,0 GHz CPU (3,4-3,8 GHz v turbo režime), 2880 GB RAM, 45-180 TB NVMe SSD.

WEBHOSTING NoLimit
2,75 €/mesiac
(3,33 €/mesiac s DPH)
Najobľúbenejšie hosting v ČR!