Prajete si získavať informácie o novinkách ve spoločnosti WEDOS prostredníctvom PUSH notifikácií priamo na Vašom monitore?

Pridávanie rozšírení a funkčnosťou

Často sa stretávame s otázkou, prečo náš webhosting nepodporuje technológiu XYZ a prečo nie je možné do PHP pridať rozšírenia ABC.

Webhosting je služba zdieľaná. To znamená, že na jednom webhostingovom serveri má svoje weby umiestnených niekoľko stoviek našich zákazníkov. Akákoľvek zmena čohokoľvek (pridanie modulu, nové technológie, zmena parametrov a obmedzení) môže všetky tieto zákazníkov naraz ovplyvniť – a to ako pozitívne, tak i negatívne. Možno by bol 1 zákazník spokojný, že máme nejakú novú technológiu, ale potom by bolo treba 100 zákazníkov, ktorým by kvôli možnej nekompatibilite s inými rozšíreniami či PHP aplikáciami prestal web fungovať.

Viac informácií: Webhosting, VPS alebo dedikovaný server?

Naším cieľom je zabezpečiť kvalitné a stabilné službu a chceme ju prevádzkovať na istotu – neinštalujeme nám neznáma rozšírenia. Nebudeme riskovať problémy, ktoré by to mohlo spôsobiť. Inštalujeme iba rozšírenia, ktoré poznáme, máme dôkladne otestovaná a dokážeme garantovať, že všetko bude fungovať ako má.

My nepredpokladáme, že webhostingom uspokojíme požiadavky všetkých zákazníkov. To ani nie je možné, vždy sa nájde niekto, kto potrebuje nejaký parameter inak ako ostatní. Ale drvivej väčšine ľudí webhosting úplne dostačuje.

Komu webhosting nestačí a potrebuje nejaké špeciálne technológie či parametre, sú pre neho určené virtuálné servery. Tu má zákazník celý server pre seba a všetko si môže nainštalovať a nakonfigurovať úplne podľa svojich predstáv (operačný systém, web server, PHP, databázy a akékoľvek ďalšie aplikácie).

Parametre a obmedzenia webhostingu

Na webhostingu je veľa rôznych obmedzení, napr. Max. Veľkosť databáz, niektoré nepovolené direktívy v htaccess, pamäťová a časové obmedzenia behu PHP skriptov, max. Počet PHP procesov jedného webu, obmedzenie počtu odoslaných e-mailov za deň aj.

Všetky tieto obmedzenia majú svoje opodstatnenie. Nie sú tu preto, že by sme radi terorizovali našich zákazníkov. Obmedzenia sú tu preto, aby sa nemohlo stať, že by jeden web z akéhokoľvek dôvodu spôsobil preťaženie či inú neštandardnej situácii, pri ktorej by nasledovala nefunkčnosť stoviek ďalších webov ostatných zákazníkov. Preto majú weby takto nastavené „mantinely“.

Ide o kompromis medzi pohodlím a stabilitou (a tiež zabezpečením). Treba povedať, že väčšina týchto parametrov je pevne daná a nie je ich možné žiadnym spôsobom zmeniť.

Ale opäť tu platí – pre drvivú väčšinu zákazníkov sú nami stanovené parametre a obmedzenia úplne dostačujúce.

Nová rozšírenie v PHP

V súčasnej dobe neplánujeme pridanie žiadnych ďalších rozšírení do PHP.

Môže sa stať, že nejaké veľa žiadané rozšírenie doplníme, ale nie je to otázka dní ani týždňov. Nové rozšírenie najprv dlhodobo testujeme na našich vývojových serveroch, čo zaberie aj niekoľko mesiacov. Až keď získame istotu, že rozšírenie funguje ako má a že sa jeho zavedením nikde nič nerozbije, potom ho nasadíme.

Nepodporovaná rozšírenia PHP

Príklady nami nepodporovaných PHP rozšírenia:

 • akákoľvek rozšírenie z knižnice PECL
 • APC – na našom webhostingu nefunguje (pretože ho používame ako FastCGI), ako OPCODE cache používame eAccelerator
 • ffmpeg, mencoder apod. – náš webhosting neslúži ako výpočtový klaster pre konverziu audio a video

Ďalší nepodporované technológie

 • SSH – neponúkame prístup na webhosting cez SSH a nikdy ho pre zdieľaný webhositng ponúkať nebudeme, neobmedzený SSH je k dispozícii na VPS
 • CGI, JSP a iné jazyky a technológie – na webhostingu možné prevádzkovať len a len PHP, žiadne iné programy ani skriptovacie jazyky, zmenu neplánujeme
 • ASP.NET – prevádzkujeme iba webhosting na Linuxe, webhosting na Windows možno v budúcnosti
Doprajte si vysoký výkon, stabilitu a kvalitu! Ideálne pre WordPress, Joomla, e-shopy ...

HPE Moonshot

Služba webhosting NoLimit je prevádzkovaná na značkových serveroch HPE Moonshot, ktoré sú spoločnosťou Hewlett Packart Enterprise vyvíjané špeciálne pre obrie cloudové riešenia.

Celkovo jeden HPE Moonshot poskytuje výkon 45 procesorov s 360 vláknami 2,9-3,0 GHz CPU (3,4-3,8 GHz v turbo režime), 2880 GB RAM, 45-180 TB NVMe SSD.

WEBHOSTING NoLimit
1,25 €/mesiac
(1,51 €/mesiac s DPH)
 • Neobmedzený priestor pre web
 • 100% na SSD
 • Neobmedzený prenos dát
 • HTTP/2
 • CRON
 • Nonstop podpora
 • Antivir, Antispam
 • DDoS + IPS/IDS ochrana
 • ideálny pre Joomlu, WordPress, e-shopy, ...
Najobľúbenejšie hosting v ČR!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií